Polskie Wafle

Firma z tradycją

Polskie Wafle

jako firma rodzinna powstała w marcu 2022 roku, z zamysłem kontynuowania kilkunastoletniej produkcji wafli w Jaworze. To wspaniała działalność została zapoczątkowana lata temu przez Tadeusza Koniaka.

To, co magiczne w tym całym przedsięwzięciu to oczywiście ludzie i technologia (receptura). 

Począwszy od Tadeusza Koniaka, który przekazał swoje „dziecko” z całą niezbędną wiedzą i do dziś dzieli się doświadczeniem oraz cennymi wskazówkami – dzięki temu jesteśmy dumni mogąc kontynuować to wspaniałe przedsięwzięcie zapoczątkowane 20 lat temu.

Całość nie dokonałaby się bez Niko Lazaridis, propagatora teorii 3AT (Tri Anthropo Type stworzonej przez George Paschalidis), który od samego początku całym sercem wspiera nasze przedsięwzięcie.

Mieliśmy też szczęście rozpocząć współpracę z wieloletnimi specjalistami w dziedzinie wypieku wafli tradycyjnych, którzy tworzą trzon naszej firmy. A, są nimi: Andrzej Szafrański, Małgorzata Szymańska oraz Dominika Giersz.

I, wreszcie – „Mamuśka”, serce naszego zakładu, czyli mechaniczny piec gazowy z 1955 roku.

 

TRADYCJA! TRADYCJA!  TRADYCJA!

Oczywiście “Mamuśka” nasz zacny piec, był wielokrotnie modernizowany i dostosowywany do aktualnie obowiązujących technologii oraz przepisów, ale co najważniejsze, każde z tych działań tylko poprawiało jakość wypieczenia naszych wafli.

Można śmiało powiedzieć, że nasze wafle są efektem czegoś wspaniałego, co zaszło pomiędzy fantastycznymi ludźmi przy użyciu pieca z „duszą” oraz zastosowaniu pieczołowicie dopracowywanej przez lata receptury. 

Jesteśmy dumni! Bo oddajemy w Państwa ręce coś więcej niż tylko PRODUKT!  

Oddajemy efekt wieloletnich prac wspaniałych ludzi, oraz najlepszych emocji towarzyszących tworzeniu i udoskonalaniu.  A, to wszystko zamyka się w trzech słowach – TRADYCJA, PASJA I SMAK!

Nie bez znaczenia, jeżeli chodzi o tradycję właśnie jest miejsce, w którym są wypiekane nasze wafle, ponieważ miasto Jawor to przecież miasto piekarzy i cukierników, a przecież co roku organizowane jest tu „Święto chleba i piernika”.

Naszą misją jest dostarczać Państwu zdrowe, tradycyjne, smaczne i chrupiące wafle. 

Zapraszamy do współpracy!